Kontaktní čočky Brýle pro afriku Plastické operace očních víček Oční ordinace Český těšín

Blackfin

Vyrábí Italská firma Pramaor, která byla založena v roce 1971 v Itálii - v Agordu v Dolomitech. Od počátku se orientovala na výrobu titanových obrub, ve které získala silné zastoupení v Evropě. Nejprve vyráběla titanové obruby především pro Luxoticu a Safilo.

Asi před sedmi lety bylo pro Pramaor již neúnosné, jak je tyto dvě firmy tlačily s cenami dolů a založil si novou designovou značku Blackfin, se kterou rychle prorazil na trhu s designovými obrubami.

Pramaor vyrábí dvě řady obrub - Blackfin a Blackfin Zero Edge.

Očnice Blackfin jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího japonského titanu, jsou laserem vyřezávány z velkých plátů titanu. Stranice jsou vyrobeny z 0,5mm tenkého betatitanu- to kvůli pružnosti a dobré flexibilitě. Vně stranic je dekorace vytvářena laserem, uvnitř jsou označení též vypalovány laserem.

Koncovky k obrubám jsou označeny jako Swordfish - mečoun a firma je má patentované. Jsou designovány jako mečovitý výběžek této ryby a to kvůli snadné úpravě stranic.

Zde je názorné video k úpravě koncovek Swordfish

Celý postup výroby obrub Blackfin.

Obruby Blackfin váží mezi 10-14g- přes svou masivnost překvapí lehkostí a pohodlím.

Výrobky Pramaoru nesou označení "neomadeinitaly", což znamená "opravdu vyrobeno v Itálii". Je to proto, že mnoho obrub je dnes označeno jako "by Italy" "designed Italy" . Pokud jsou takto obruby označeny,  nejsou vyrobeny v Itálii, jsou v Itálii pouze designované a vyrobeny jsou většinou v Asii. Některé obruby s označením "madeinitaly" jsou v Itálii pouze kompletovány z dílů vyrobených v Asii. Pramaor se proti tomuto snaží svým označením "neomadeinitaly" vymezit.

Obruby Blackfin jsou na první pohled dobře rozeznatelné a to díky svým jedinečným tvarům a barevným kombinacím.

Obruby Blackfin Zero Edge jsou vyrobeny podobně, jsou však celé z ultra tenkého betatitanu. Váží okolo 4g. Jsou vhodné např. pro zákazníky, kteří touží po velmi lehké obrubě (jsou například zvyklí na vrtané brýle), ale chtějí výraznější brýle než jsou vrtané.