Kontaktní čočky Brýle pro afriku Plastické operace očních víček Oční ordinace Český těšín

Dětské dioptrické brýle

22.09.2014

dětské brýleNošení brýlí se nevyhnou ani malé děti. Nejen u dospělých, ale také u dětí je potřeba věnovat patřičnou pozornost při výběru brýlí. Děti, zvláště ty nejmenší, Vám neřeknou jak se v nich cítí a poté je mohou trápit nejrůznější potíže.

Pro děti je nejpodstatnější to, aby se v brýlích cítily pohodlně a dobře přes ně viděly. Věnujte výběru vždy dostatek času, tak aby mělo dítě čas a prostor pro rozhodnutí. Nepodceňujte u dětí volbu pestrých barevných kombinací a tvarů. Nebude-li se totiž dítě cítit v brýlích přirozeně a pohodlně, nebude je také chtít nosit.

Počítáme s tím, že děti jsou rizikovou skupinou nositelů brýlí, proto také chceme, aby námi nabízené dětské brýle byly zhotoveny z pružných materiálů, citlivých k dětské pokožce, aby hýřily barvami a hlavně aby dobře seděly a byly bezpečné. Nabízíme proto široký sortiment dětských obrub různých značek např. Hello Kitty, Čtyřlístek, Lego, Shrek, New York Yankees, Nike, Puma, Esprit a mnoho dalších.

Aby dětské brýle dobře korigovaly zrak a oční vady je velmi důležité, aby správně anatomicky seděly na obličeji, dítě nesmí tzv. "nadkukovat" přes horní okraj brýlí. Stranice by měly být dostatečně dlouhé a dobře sedět za ušima, aby obruba dítěti při různých aktivitách nesjížděla z nosu. To se dá také zajistit různými silikonovými pomůckami v podobě gumiček, šňůrek, stoperů apod. Vhodnějším výběrem je kovový rám s nastavitelnými sedýlky na nosníku, které se upraví podle potřeby. Z kovových materiálů je nejvhodnější titan, protože je antialergický, lehký a pevný, takže by měl vydržet podstatně více než běžné kovy. Plastové obruby se používají méně, protože jdou hůře přizpůsobit a bývají méně pohodlné, masivnější.  Jsou ovšem vhodné při vyšších dioptriích.

U dětských brýlí se také soustřeďte na hmotnost obrouček, která by měla být co nejlehčí, a to z důvodu, aby dítě obruby nikde netlačily, neomezovaly, aby byly pro něj co nejvíce pohodlné.

Brýle by dětem měly samozřejmě i slušet. Je to však ten poslední parametr, který by měl být při samotné koupi rozhodující. Pro starší děti je vzhled brýlí rozhodně více rozhodující , než materiál, hmotnost apod. Z toho důvodu, choďte nakupovat s dětmi brýle, i když jsou již větší, abyste je korigovali v jejich výběru.

Při výběru brýlových čoček můžeme volit ze skleněných nebo plastových. U dětí ale jednoznačně doporučujeme brýlové čočky plastové, trivex, polykarbonát, protože je velmi obtížné je rozbít a jsou také výrazně lehčí. V případě skleněných čoček může při rozbití dojít k úrazu oka, protože sklo se tříští na ostré úlomky. Navíc, plastové brýlové čočky mají lepší UV filtr, takže lépe chrání oči před UV zářením než-li čočky skleněné. Pro školáka nebo dítě, které pracuje na počítači, sleduje televizi doporučujeme čočky s antireflexní vrstvou. Ta zvyšuje průchodnost světla, eliminuje odlesky a oko je tak méně namáháno. Samozřejmě při vyšších dioptriích můžeme zvolit čočky ztenčené, které jsou lehčí a estetičtější, pohodlnější a dítě se tak vyhne posměchu okolních dětí.

Díky dostupným úpravám a správnému výběru čoček vzhledem k příslušné oční vadě lze dosáhnout velmi kvalitního vidění.

S výběrem vhodných obrub a odpovídajících brýlových čoček pro Vaše dítě Vám rádi kdykoliv pomůžeme v naší oční optice. 

dětské brýle