Kontaktní čočky Brýle pro afriku Plastické operace očních víček Oční ordinace Český těšín

Brýle z optických řetězců

06.04.2015

Také se Vám líbí sleva 60 - 80% sleva na brýlové obruby nebo i na brýlové čočky?

"Je Vám 40, 50 nebo třeba 85 let? U nás získáte slevu na obruby dle výše Vašeho věku!"
"Využijte jedinečné nabídky: koupě druhé obruby za korunu pro rodinu a přátele."
"K vybraným brýlovým čočkám nabízíme druhý pár skel zcela zdarma."

Na tyto a další podobné akce a výhody lákají zákazníky velké optické sítě a řetězce. No, nejsou tyto nabídky lákavé? Komu by se také nelíbily, že? Kdyby to ovšem byly slevy reálné...
Protože, bohužel tyto slevy, slevami vlastně ani nejsou a za zboží zaplatíte plnou cenu, mnohdy  i více než kdekoliv jinde. Velké optické řetězce na rozdíl od maloobchodů totiž nakupují většinu nabízeného sortimentu obrub ve velkém množství vyráběných ve velkých sériích, kdy výrobní náklady na jednu obrubu jsou velmi nízké. Proto si mohou dovolit lákat zákazníky na příznivé ceny. Má to však i své nevýhody. Kolekce brýlí se díky velkému množství nakoupených kusů moc nemění, může se tedy stát, že ve stejných brýlích potkáte své známé či sousedy. Menší optiky se vždy snaží od dodavatelů ze širokého sortimentu obrub vybírat stále něco nového a svou kolekci tak pravidelně obměňovat. Velkým problémem také může být reklamace nebo servis brýlí, popř. doobjednání náhradních dílů z důvodu velkého množství modelů, které se po určitém čase přestanou vyrábět a nahradí je zcela nový model či typ. Navíc některé skupiny prodejců neprodávají vůbec značkové brýle, ale nabízí pouze levné obruby z čínské produkce, což se samozřejmě projeví na kvalitě a trvanlivosti brýlí. Brýlová obruba je totiž něco víc než jen kousek plastu či kovu. Její výroba v dnešní době není již ve většině případů příliš náročná, ale vyžaduje preciznost a hlavně použití kvalitního materiálu, což u levných obrub nelze vždy plně zaručit. U citlivějších jedinců se pak mohou objevit např. různé alergické reakce na použitý nekvalitní materiál. Důležitý je také výběr vhodných brýlových čoček, a nabídka některých řetězců je v tomto směru mnohdy nedostačující či nevyhovující. Mnozí totiž nabízí pouze určitý typ a druh brýlových čoček od vybraného dodavatele, a Vy tak ztrácíte možnost zvolit si kvalitu čoček dle svého uvážení ze široké nabídky různých variant. Proto je vhodnější obrátit se na malé optiky, kde Vám nabídnou širokou škálu brýlových čoček všech dodavatelů, kvalit i značek, a je už jen na Vás, pro kterou variantu se rozhodnete. Některé sítě velkých prodejen pak také nabízí službu Express Servis, díky které si nové brýle do hodiny již odnesete. Zdarma Vám zde brýle také vyčistí ultrazvukem nebo napraví pokřivenou obrubu. Tyto služby Vám ale v dnešní době rádo nabídnou i naše  provozovny očních optik, a také Vám brýle zhotoví např. i přednostně a tzv.  ,,na počkání."
Mezi nejznámější optické řetězce patří např. Fokus Optik, Grand Optical, Eiffel Optic...  Společnost Fokus Optik a.s.  je největším řetězcem provozoven očních optik v České republice a v roce 2011 už oslavila 20. leté působení na českém trhu. V současné době má na území ČR 90 prodejen ve více než 45 městech. Také Grand Optical nabízí v současné době 46 prodejních míst po celé České republice.

Jak si tedy vybrat svého optika?

Proč tato otázka? Máte přece velkou pobočku známé optiky hned za rohem ve vedlejší ulici...Jenže, je opravdu to nejjednodušší řešení vždy tím nejlepším? Nevyplatí se popojet autobusem o pár stanic dál a navštívit raději optiku s dobrou referencí? Pro brýle si totiž nechodíme třikrát týdně a není tedy nezbytně nutné, abychom museli navštívit hned první optiku, na kterou narazíme. Jak tedy vybrat tu správnou?
Velmi důležitým faktorem je bezesporu přístup k zákazníkovi. To jak se k Vám personál optiky chová, jak s Vámi komunikuje, jak je vstřícný a hlavně odborně vzdělaný. Je velmi pravděpodobné, že pokud někoho práce baví, tak ji také dělá pořádně a svědomitě.
Důležitá je také komlexnost nabízených služeb, pružné řešení všech problémů a požadavků.
Cena je jistě také mnohdy rozhodující, ale i v optice platí skutečnost, že za opravdovou kvalitu se platí.
Rozhodujícím faktorem kvalitních služeb by měla být i technická vybavenost provozovny a kvalifikovaný personál, který bude Vaše brýle zhotovovat.
Proto pokud chcete být se svou novou optickou pomůckou spokojeni, nevyhledávejte služeb velkých optických řetězců optik, ale nechte se hýčkat malými regionálními firmami, které Vám veškeré služby také rádi a ochotně poskytnou a mnohdy vyhoví Vašim požadavkům lépe, než kterýkoliv velký optický řetězec.
Ať už se nakonec rozhodnete na základě čehokoliv, mějte na paměti, že investice do zdraví a pohodlí Vašich očí není na pár dnů a už vůbec ne zbytečná!