Kontaktní čočky Brýle pro afriku Plastické operace očních víček Oční ordinace Český těšín

Jaké brýle zvolit na sport?

28.03.2017

Vybrat si ideální brýle na sport není snadný úkol. Na prvním místě je samozřejmě vždy naprostá bezpečnost, kterou musí každé takové brýle splňovat. Dále vám pochopitelně musí brýle na sport dobře sedět na obličeji, nikde netlačit a líbit se vám i designem.
Sportovní brýle plní především ochrannou funkci, zároveň však také využívají nejnovějších poznatků tak, aby vidění s nimi bylo co nejostřejší a současně nejpřínosnější pro konkrétní druh sportu. Když budete vybírat brýle na sport, měli byste si ujasnit, na jaké aktivity je budete používat. V závislosti na tom si totiž můžete zvolit ten nejvhodnější odstín čoček. Vhodně zvolené brýlové čočky totiž zlepšují kontrast vidění a tím i kvalitu pozorovaného obrazu.

Např. pro cyklisty a běžce je důležitá zejména ochrana očí proti létajícím nečistotám, prachu a větru a proto mohou volit např. klasické čiré čočky. V brýlích pro golf a tenis jsou používány speciální rozjasňující brýlové čočky pro lepší rozlišení míčku a zlepšení kontrastu a např. při jachtingu dokážou polarizační čočky odstranit nežádoucí odlesky na vodní hladině.

Hnědé nebo šedé čočky jsou používané nejčastěji, protože chrání před ostrým slunečním svitem. Brýle s oranžovými či žlutými čočkami jsou pro podporu ostřejšího a rozjasňujícího vidění. Uplatníte je tedy při sportovních aktivitách hlavně ve večerních hodinách.
Dalším ze základních typů barevných čoček jsou ultra tmavé čočky pro speciální aktivity ve sněhu či na poušti.

Všechny čočky do vhodných sportovních brýlí lze také kombinovat i s dioptrickou korekcí dle předpisu od lékaře pomocí odnímatelných dioptrických vsadek či přímo zorníků. Dioptrické čočky ve sportovních brýlích mohou být čiré, zabarvené, fotochromatické, polarizační. Tyto dioptrické brýlové čočky jsme schopni vyrobit i se speciální křivkou, která kopíruje zaoblenou sportovní  obrubu, a na první pohled tak není znát, že se jedná o korekční sportovní brýle. Sportovní brýlové čočky jsou vyráběny individuálně a přináší perfektní zobrazovací vlastnosti i v periferním pohledu, což je při sportovních aktivitách velmi důležité. Každý pokles zrakových funkcí totiž snižuje i sportovní výkon. Z důvodu bezpečnosti uživatele jsou sportovní brýlové čočky vyráběny z polykarbonátu nebo plastu. Pro zvýšení pohodlí při dívání se nanáší zadní antireflexní úprava a hydrofobní úprava pro snadnější údržbu, což ocení zejména příznivci outdoorových sportů.

Sportovní brýle jsou většinou vyrobeny z odolného polykarbonátu, mají nastavitelné protiskluzové gumové nosníky a stranice a jsou vyrobeny z odolných patentovaných materiálů zajišťujících komfort při nošení. Z extra odolných materiálů jsou také zorníky, které zajišťují maximální mechanickou ochranu očí a 100% ochranu před UV zářením. Opatřeny bývají i vrstvou proti zamlžování brýlí.
Nejznámější značky, které nabízí sportovní brýle, a které se zabývají sportovní optikou, jsou např. Oakley, Adidas Sport eyewear, Rudy Project, Puma a další.

Pokud tedy uvažujete o kvalitních brýlích na sport, neváhejte nás navštívit. Rádi vám s výběrem vhodných brýlí pomůžeme.

sportovní brýle adidas

sportovní brýle adidas sportovní brýle adidas